Z dniem 27 stycznia 2017 roku zostaje wprowadzone, aż do odwołania, ograniczenie odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu (wszystkie lokalizacje), przez osoby z zewnątrz, więcej informacji...

Zapraszamy na stronę internetową www.budujemyszpital.pl

INFORMACJA OGÓLNA 56 679 31 00

Wyszukaj telefon
     
Wpisz frazę typu rejestracja, poradnia, oddział, kierownik, koordynator, itp. lub fragment numeru telefonu.

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Oddział zapewnia pełen wachlarz świadczeń medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia z zakresu ginekologii i położnictwa. W codziennym zastosowaniu są najnowsze techniki operacyjne, takie jak: laparoskopia, histeroskopia, TOT, Gynecare Prolift i Peri Gee System.
Dziedzinami szczególnego zainteresowania i wysokiej specjalizacji Oddziału są: operacje wykonywane drogą pochwową, diagnostyka i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz operacje z zakresu ginekologii onkologicznej.

Pododdziały Patologii Ciąży zapewniają diagnostykę i leczenie ciężarnych z ciążą podwyższonego ryzyka – nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą itp. Oddział dysponuje nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym umożliwiającym wczesną diagnostykę wad płodu oraz nadzór nad kobietą ciężarną i jej dzieckiem.

Nowoczesna Sala Porodowa składa się z sześciu pokoi narodzin, w których nieodpłatnie mogą odbywać się porody rodzinne. Pokoje narodzin wyposażone są w nowe łóżka porodowe oraz łazienki z prysznicem i toaletą do indywidualnej dyspozycji rodzącej. Sala porodowa posiada dwa pokoje narodzin z wanną porodową oraz jeden z kołem porodowym. Stan rodzącej i płodu monitorowany jest przy użyciu nowoczesnych aparatów KTG z telemetrią, a w szczególnych przypadkach aparatem STAN S31. Na Salę Porodową oraz Oddziały Patologii Ciąży zakupiono wielostanowiskowy system monitorujący MONAKO.

Poza udzielaniem świadczeń zdrowotnych, Oddział prowadzi działalność dydaktyczną, staże specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa oraz staże cząstkowe dla lekarzy innych specjalności. W ramach podnoszenia kwalifikacji pracowników Oddziału zostały otworzone przewody doktorskie oraz specjalizacje szczegółowe z zakresu ginekologii onkologicznej i seksuologii.

Opiekę poszpitalną, przygotowanie do planowych zabiegów operacyjnych oraz konsultacje zapewniamy w naszych poradniach:

 • Poradni Ginekologicznej,
 • Poradni Ginekologii Wieku Rozwojowego,
 • Poradni Wieku Menopauzalnego,
 • Poradni Rozrodczości,
 • Poradni Onkologicznej.

 

INFORMACJE DLA PACJENTEK

Dokumenty niezbędne do przyjęcia:

 1. skierowanie do szpitala,
 2. dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL,
 3. poprzednie karty informacyjne leczenia szpitalnego,
 4. oryginalny wynik grupy krwi,
 5. w przypadku pacjentek ciężarnych – karta ciąży i ORYGINALNY WYNIK GRUPY KRWI,
 6. pacjentki niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

 

              

   
   
herbztlem   Organem tworzącym dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie